16 lutego odbyło się II posiedzenie Rady Programowej Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji. Tym razem gościliśmy w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – miejscu, które najlepiej obrazuje, w jaki sposób technologia wspiera sztukę, kulturę i edukację.
Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Jerzy Woźniakiewicz zaprezentował członkom Rady i Gościom to niezwykłe miejsce, które stanowi wzór projektowania nowoczesnych przestrzeni, wspierających procesy nauczania, badania i doświadczania.
Gościem spotkania była Pani Agata Suszyńska Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Pani Angelina Wójtowicz z zespołu Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Pan Bogodar Bonczar i Jan Mitkowski z Motoroli.
W posiedzeniu wzięli udział członkowie Rady Programowej MICE:
Beata Chodacka – Wiceprezes Zarządu Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego
Jacek Drabik – Country Manager Motorola Solutions Poland – w zastępstwie Pan Jan Mitkowski
Ewa Mauer – Prezes Fundacji Szkoła Medialna
dr Anna Stolińska – kierownik Zakładu Badań Edukacyjnych i Nowych Mediów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Maciej Tomczyk – Area Sales Manager – Local Government Dimension Data Poland
dr hab. Paweł Węgrzyn – kierownik Zakładu Technologii Gier Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Jerzy Woźniakiewicz – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie
Obecni byli także koordynatorzy MICE:
Agata Kiełkowicz – Koordynator Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji z ramienia Fundacji Szkoła Medialna
Beata Bańdura – Inspektor Zespół ds. Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Członkowie Rady Programowej MICE pracowali nad planem działań podjętych w ramach MICE. Wśród nich należy m. in. wymienić:
- Małopolski Festiwal Programowania “Małopolska Koduje”, który Fundacja Szkoła Medialna wraz z partnerami MICE zamierza realizować w terminie 27.05-03.06.2017 r. w ramach konkursu “Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. Celem Festiwalu jest integracja dobrych inicjatyw w zakresie nauki programowania, świadomego wykorzystania internetu i nowych technologii oraz popularyzacja nowoczesnych rozwiązań technologicznych w edukacji poprzez zwiększenie zasięgu i dostępności.
- Tydzień z Internetem – zajęcia i warsztaty z zakresu technologii informacyjnych dla mieszkańców Małopolski, który realizuje Biuro Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego.
- Zapachy w edukacji – projekt w ramach współpracy Fundacji Szkoła Medialna, Zakładu Technologii Gier UJ i Gimnazjum nr 16.
- Szkoła Modelowa MICE – Publiczna Szkoła Podstawowa Da Vinci w Krakowie os. Na Stoku 34 rozpoczęła rekrutację i podjęła pracę dotyczącą modelowych rozwiązań dla edukacji, w tym nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej, projektu “Środowisko-Szkoła” budującego szkołę jako wspólnotę społeczną oraz rozwiązań technologicznych na potrzeby edukacji jak nowatorskie multimedialne pracownie przedmiotowe i pracownia do nauki programowania.
W ramach działań Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji skutecznie i konsekwentnie wspieramy nowoczesną edukację. Zapraszamy uczelnie, organizacje pozarządowe, firmy i inne podmioty, które wspólnie z nami chcą pracować na rzecz dobrej szkoły do partnerstwa w MICE.